مطالب برتر

» شست و شو ، نظافت ، لکه گیری » چطوری ظروف روحی و مسی رو برق بندازیم و تمیز کنیم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۵ - ۱۸:۰۵

 کد خبر: 12125
 310 بازدید

چطوری ظروف روحی و مسی رو برق بندازیم و تمیز کنیم

خب میخوام براتون تمیز کردن ظروف مسی و روحی رو توضیح بدم که به راحتی و بدون دردسر اون ها رو تمیز کنید . با وبسایت باپوک همراه باشید .

خب میخوام براتون تمیز کردن ظروف مسی و روحی رو توضیح بدم که به راحتی و بدون دردسر اون ها رو تمیز کنید . با وبسایت باپوک همراه باشید .

 

 

شستشو و برق انداختن قابلمه روحی

می دانید برای برق انداختن و تمیز کردن قابلمه روحی باید چیکار کنید؟

برای تمیز کردن ظروف روحی به سیم ظرفشویی و یک صابون نو احتیاج دارید مارک و مدل صابون مهم نیست.

 

ابتدا صابون را روی سیم ظرفشویی بکشید و همان قسمت سیم را روی قابلمه روحی بکشید و باز هم صابون روی سیم ظرفشویی بکشید و با آن قابلمه ها را بسابید خواهید دید چقدر راحت و سریع قابلمه ها براق می شوند.

 

بهتر است هر قابلمه را که می سابید را آب بکشید که لک روی آن ایجاد نشود ظروف روحی شما بوی صابون گرفتند بعد از آبکشی با اسکاج و مایع ظرفشویی قابلمه ها را خوب بشویید و آبکشی کنید دیگه بو نمی دهند و از درخشش قابلمه تون لذت ببرید.

 

شستشو و برق انداختن ظروف مسی

برای برق انداختن داخل ظروف مسی که بر اثر پخت و پز سیاه شده می توانید از براق کننده فلزات جلاسنج استفاده کنید. می توانید از ابزارفروشی تهیه کنید.

برای اینکار مقداری از براق کننده را روی پنبه بمالید و پنبه را چندبار روی لکه ها بکشید تا تمام سیاهی ها از ظرف جدا شوند و به پنبه منتقل شوند.

 

برای شستشوی بیرون ظروف مسی هم از سرکه و نمک و یا از آبلیمو و نمک استفاده کنید.

برای شستشوی ظروف مسی مقداری نمک داخل ظرف کوچکی بریزید و روی آن آبلیمو یا سرکه بریزید و با اسکاج محکم روی آن ها بکشید این کار را چندبار انجام بدهید تا ظروف مسی تان تمیز و زیبا شوند. سپس آبکشی کنید و با مایع ظرفشویی آن را بشویید و آب بکشید و با دستمالی تمیز آن را خشک کنید تا لکه آب روی آن باقی نماند.

 

تمیز کردن ظرف مسی با رب گوجه فرنگی

اگر بیرون ظرف مسی سیاه شده باشد یک روش این است که مقداری رب گوجه فرنگی روی ظرف مسی بمالید بعد از ۵ دقیقه تمیز بشویید تا سیاهی کلا پاک بشود.

 


برچسب ها :
دسته بندی : شست و شو ، نظافت ، لکه گیری
پیشنهاد سردبیر مطالب بیشتر »
مطالب مرتبط

دیدگاه بسته شده است.