مطالب برتر

» پیشگیری بهتر از درمان » سفید شدن دندان ها با سفید کننده های خانگی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ - ۱۱:۴۷

 کد خبر: 12158
 236 بازدید

سفید شدن دندان ها با سفید کننده های خانگی

در سمت مقابل عواملی که موجب زرد و نازیبا شدن دندان ها می شوند ،راههایی هم برای سفیدی دندان وجود دارد. راههایی برای از بین بردن جرم دندان ها در ۳ دقیقه. علت زردی دندان ها همیشه بهداشت ضعیف دهان و دندان نیست بلکه ، مصرف دخانیات، برخی داروها، نوشیدنی ها، مواد غذایی رنگی، بیماری، سن، محیط زندگی، تروما و ژنتیک تنها برخی از دلایلی است که باعث تغییر رنگ دندان می شود.

در سمت مقابل عواملی که موجب زرد و نازیبا شدن دندان ها می شوند ،راههایی هم برای سفیدی دندان وجود دارد. راههایی برای از بین بردن جرم دندان ها در ۳ دقیقه. علت زردی دندان ها همیشه بهداشت ضعیف دهان و دندان نیست بلکه ، مصرف دخانیات، برخی داروها، نوشیدنی ها، مواد غذایی رنگی، بیماری، سن، محیط زندگی، تروما و ژنتیک تنها برخی از دلایلی است که باعث تغییر رنگ دندان می شود.
در تحقیقات نشان داده شده که دندان های سفید و لبخند زیبا باعث ایجاد اعتماد به نفس بیشتر و دید مثبت فرد نسبت به خود خواهد شد. اغلب توجه افراد بسیاری به سمت فردی جلب خواهد شد که دندان های سفید و تمیز داشته باشد. با ما همراه باشید .

 

 

سفید کننده های شیمیایی را استفاده نکنید .

 

امروزه مواد زیادی را به عنوان سفید کننده تبلیغات می کنند که میتواند مضرات زیادی بر روی بدن فرد ایجاد کند . این سفید کننده ها از مواد شیمیایی تشکیل شده اند . برخی از مضرات این مواد شیمیایی از جمله : درد و حساسیت ، سرطان ، پوسیدگی دندان در دراز مدت و بسیاری از مشکلات دیگر میباشد .

 

سفید کننده دندان طبیعی در خانه درست کنید .

 

تاثیر زرد چوبه بر سفید کردن دندان .

 

معرفی زردچوبه

زردچوبه یک ادویه بسیار محبوب جهانی است که ریشه آن در آسیا وجود دارد. از هزاران سال پیش زردچوبه را به عنوان ماده‌ای برای درمان و بهبود بسیاری از بیماری‌ها می‌شناختند. امروزه نیز زردچوبه یک درمان خانگی برای بسیاری از بیماری‌ها و تهدیدات جدی سلامتی به شمار می‌رود. علاوه بر دیگر ویژگی‌های درمانی، زردچوبه می‌تواند به عنوان یک ابزار مناسب برای سلامتی دندان و سفیدسازی آنان به کار رود. استفاده از زردچوبه خطری ندارد و برای بسیاری بهتر از دیگر روش‌های درمانی برای دندان است.

 

فواید سفید کردن دندان با زردچوبه

سفیدی سریع دندان‌ها

کاهش احتمال ابتلا به درد و التهاب لثه

کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های لثه

 

روش استفاده

۱. مقداری از یک پودر زردچوبه با کیفیت را بردارید. مسواک خودتان را مرطوب کنید و آن را در پودر زردچوبه بزنید. مسواک را هرگز به منبع اصلی زردچوبه نزنید چرا که می‌تواند باعث گسترش باکتری شود.
۲. سپس دندان‌ها را مانند همیشه مسواک بزنید تا پودر زردچوبه به قسمت‌های مختلف لثه و دندان برسد و بگذارید تا این پودر برای حداقل ۵ دقیقه روی دهانتان باقی بماند.
۳. سپس دهان خود را کاملا با آب بشویید و سپس دوباره دندان را به کمک خمیردندان یا دیگر محصولات تمیزکننده دیگر مسواک کنید.
۴. دقت کنید که بیشتر از یک مسواک زدن معمولی باید دهان خود را بشویید، چراکه ممکن است هنوز در دهانتان زردچوبه مانده باشد.
۲. خمیردندان زردچوبه‌ای مخصوص خودتان را تولید کنید .

 

با این که هنوز مطالعه مخصوصی بر موضوع سفید کردن دندان با زردچوبه صورت نگرفته است، این احتمال وجود دارد که زردچوبه بر روی مینای دندان و سلامت آن تأثیر منفی بگذارد که البته احتمال آن بسیار کم است . از لحاظ علمی تاثیر زردچوبه بر سفیدی دندان ثابت نشده است .

زردچوبه جایگزین کاملی برای درمان‌های زیبایی دندان نیست و نمی‌تواند جایگزینی برای ملاقات با دندانپزشک و مراقبت‌های دهانی معمول باشد.

اگرچه زردچوبه خطری برای سلامتی ندارد، اما این ماده به راحتی می‌تواند چیز‌های گوناگون را لکه دار کند. به همین دلیل زمانی که از پودر زردچوبه استفاده می‌کنید، حواستان باشد که لباستان یا چیز‌های دیگر لکه دار نشوند.

پس از استفاده، دستان خود را به خوبی بشویید چرا که علاوه بر موضوع شستشو، دستان شما ممکن است موقتا لکه دار شوند.

 

طرز تهیه خمیری برای سفیدی دندان با جوش شیرین و لیمو

 

خمیر دندان های سفید کننده، شستشو و استفاده از ژل های سفید کننده در برخی موارد سهل و آسان نیست یا هزینه های زیادی را برای استفاده از آنها باید پرداخت کرد.
ما یک راهکار شگفت انگیز و ساده را به شما توصیه می کنیم که به کمک آن بتوانید در ۳ ثانیه و ۱۰۰ درصد طبیعی دندان های خود را سفید کنید. مواد مورد نیاز شما جوش شیرین و لیمو ترش است . فقط کافی است که یک قاشق جوش شیرین را در ظرفی ریخته و آن را در ته ظرف پخش کنید .
لیموها را برش زده و کم کم قطره قطره به جوش شیرین اضافه کرده و با هم ترکیب کنید در ابتدا مخلوط کف می کند تا جای ممکن مخلوط لیمو و چوش شیرین را هم بزنید که یک مخلوط بی رنگ و تقریبا یک دست مایع بدست آید. پس از آماده شدن ترکیب را با انگشت یا پد بر روی دندان های خود بمالید. با این دستور العمل دندان های شما سفید و زیبا خواهند شد. در این روش نیز مراقب باشید استفاده زیاد میتواند به دندان هایتان آسیب برساند . همچنین مراقب باشید از محلول نخورید چون جوش شیرین برای معده بسیار مضر می باشد .

گردآوری توسط باپوک .

 

 

 

 

سفیدی دندان


برچسب ها : , ,
دسته بندی : پیشگیری بهتر از درمان
پیشنهاد سردبیر مطالب بیشتر »
مطالب مرتبط

دیدگاه بسته شده است.